Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege İçin İpuçları #2

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege yazı serimizin bu kısmında oyunda kullandığımız silahları eklentileri hakkında bilgi vereceğim. Oyunu oynayanların bildiği gibi her operatörün kullanabildiği silahlar farklı ve bu silahlara eklentiler takarak özelleştirebiliyoruz. Her eklenti farklı tür silahlara farklı amaçlar için takılıyor. Hızlıca detaylara geçelim.

Namlu Altları / Silahın Yardımcı Elemanı

Bazı silahlarda bulunan ve çok önemli rol oynayan namlu altlarınada bir değinelim. Namlu altları her silahta bulunmaz. Doğru silaha takıldığında silah çok güçlenir ve gerçek potansiyeline ulaşır. Namlu altları 2 tanedir.

Angled Grip – Nişan alma hızını 2.5 kat arttırır. Hızlı oynayıp spray kontrolü kolay olan silahlar içindir. Genelde onun yerine Vertical Grip tercih edilir.

Vertical Grip – Sekme kontrolünü güçlendirir.Spray kontrolü zor olan silahlar için kullanılır. Compensator ile kombine edildiğinde çok güçlenir.

Lazerler

Lazerler çok kapsamlı kullanılabileceği üzere sizi açık durumada düşürecektir bu yüzden lazerlerin kullanım alanları vardır.Öncelikle neden dezavantajı olduğuna bir açıklık getirelim.Mesela siz attack’te Hibana ile ince kapı kesiyorsunuz lazerinizi gören valkry sizin açınızı hesaplıyıp çıkıp vurdu işte adam önce dezavantajını kullandı ve maça 1-0 önde başladı ancak bazen lazer alıp açık hedef olmak lazer almayıp scopesuz kalmaktan çok daha iyi olur.Nasıl diye sorucak olursanız mesela kalkanlı operator seçtiniz (Montagne,Fuze,Blitz) sadece pistole ve çok kötü bir isabet oranına sahipsiniz ve adam vurmanız gerek doğal olarak veya Blackbeard aldınız (biliyorsunuz Blackbeard normale göre çok daha yavaş nişan alır) ve hızlıca vurmak istiyorsunuz lazer kullanabilirisiniz yavaş nişan operatorler için… Ancak bunların dışında ASLA lazer almayın!

Nişanlar / Operatörün Nişan Tarzın

ACOG Sight – ACOG daha çok attackta uzak mesafeden rahatça vurabilmek için kullanılır uzun mesafede güçlüdür ancak yakın mesafe operatörleri için asla seçmeyiniz.Tavsiye edilebilir.

Holographic Sight – Yakın mesafede değil,uzun mesafede değil,orta mesafe uzaklıkta güçlü dezavantajı yok tavsiye edilen nişan.

Red Dot Sight – Holographic’in çocuğu sadece uzun mesafede dezavantajı var yakın mesafede çok güçlü tavsiye edilmiyor.

Reflex Sight – Sadece yakın mesafe odaklı uzun mesafeden vurmak neredeyse imkansız tavsiye edilmiyor.