Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege İçin İpuçları

Oynayanların yada yeni başlayanların bildiği gibi Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege kolay ve heme alışılabilecek bir oyun değil. Zamanla, oynayarak öğrenilmesi gerekiyor. Bu yazımızda Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege oyununda nasıl daha iyi olabileceğinize dair ipuçları, tüyolar vereceğim. Listemize başlayalım.

  • Bu oyun bilindik FPS türlerine benzemez. Hızlı olmanız oyunu kazanmanız için yeterli değil. Takımınızla iletişim halinde olup taktikler, stratejiler geliştirmeniz gerekiyor. Kapılar, pencereler, kırılabilen duvarlar, merdivenler gibi her türlü boşluğa dikkat etmeniz gerekiyor. Taktik yapmadan yapılan bir hareket sonucu sizin ve takımın ölmesine neden olabilirsiniz.

  • Oyun başlangıcında eğer saldırı takımındaysanız drone ları etkili biçimde kullanmanız gerek. Sadece haritada dolaşıp zıplamakla vakit kaybetmemelisiniz. Bombayı, rehineyi, düşmanları, nerede tuzak olduğunu tespit etmeniz lazım. Savunmadaysanızda oyun başında düşman drone ları için gözünüzü açık tutun. Düşmanın bombayı yada rehineyi bulamaması demek sizin 1-0 önde başlamanız demektir.
  • Haritalara dikkat edin. Bunu sadece okuyarak yapamazsınız. Oyunu oynayıp haritayı tanımaya çalışın. Tehlikeli noktalar neresidir, nereden adam gelebilir, hangi duvarlar kırılabilir bunları oynadıkça öğrenip bir sonraki oyununuzda sizin uygulamanız lazım.

  • Oyunda yalnız kurt olmayın. Bu bir takım oyunudur. Takımınız olmadan tek başınıza oyunu kazanmaya çalışmak bir hata olur. Size bir tavsiye; yalnız oynamayı seviyorsanız takımınızla sizin yalnız olacağınız bir strateji belirleyin. İsteklerinizi ve yeteneklerinizi stratejiye ve taktiklere bağlayın.
  • Gerekmedikçe ayakta durmayın. Eğilin yada yere yatın. Düşmana sizi görebilecek açılar vermeyin. Sabırlı olun.
  • Saldırı takımında tüm arkadaşlarınızla bir odaya girmek için uğraşmayın. Etrafa dağılın, vur-kaç taktiğini uygulayın.