Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege Operatörler #1

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege Operatörler

SPETSNAZ – Rus Özel Timi

Saldırı:

Glaz:

Glaz oyundaki tek keskin nişancı tüfeğine sahip olan operatör. 6x yakınlaştırmaya sahip olan dürbünü aynı zamanda termal görüşede sahip. Glazın yüksek hasarlı tüfeğinden kurtulmak oldukça zor.

Fuze:

Fuze kırılabilir ve reinforce olmayan tüm duvarlara yerleştirilebilen, içeriye ardı ardına patlayıcılar gönderen bir alete sahip. Bu patlayıcılar düşmanın yakınına düştüğü takdirde kurtulma ihtimali yok denecek kadar az.

Savunma:

Kapkan:

Kapkan bubi tuzağına benzer bir düzeneği kapı, pencere arkasına yerleştirebiliyor. Bu sayede tuzağı farketmeden içeriye giren rakibi öldürüyor. Özellikle saldırı için fazlasıyla kullanılan kapıların ardına yerleştirmek oldukça etkili oluyor.

Tachanka:

Tachanka kurulabilir devasa bir silaha sahip. Bu silahın üzerinde Blackbeard kalkanına benzer bir kalkanda yer almakta.

GSG9 – Alman Özel Timi

Saldırı:

IQ:

Iq kolundaki tarayıcı cihaz sayesinde düşmanlarının kurmuş olduğu bombaları, tuzakları ve Pulseun kullandığı kalp ritmi tarayıcısını görebilir.

Blıtz:

Blitz elinde kalkanı ile kendine koruma sağlayarak ilerleyebilen operatörlerden birisi. Diğerlerinden onu ayırt eden özelliği kalkanındaki düzenek sayesinde düşmanlarını flash ile kısa süreliğine kör edip ani saldırılar gerçekleştirebilmesi.

Savunma:

Jager:

Jager duvarlara, zemine yerleştirebildiği özel cihazı sayesinde cihazın etki alanı içerisine giren bombaları, emp bombalarını etkisiz hale getiriyor.

Bandit:

Bandit sahip olduğu akü ile reinforce ile güçlendirilmiş duvarlara elektrik verebiliyor. Bu sayede Thermite, Hibana gibi atak oyuncularının duvarı patlatmasını engelliyor. Ayrıca yere engel olarak koyulan tellerin içinede bu elektriği koyabiliyor. Elektrik ile temas eden düşmanlarının sağlık puanı kaybetmesine neden oluyor.