Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege Operatörler #4

S.A.T. – Japonya Özel Kuvvetler

Saldırı:

Hibana:

Hibana özel aleti sayesinde kırılabilir tüm duvarları patlatabiliyor. Reinforce olsun veya olmasın her türlü duvarda çalışabilen bu alet sayesinde ister geçebileceği kadar isterse sadece görebileceği kadar delik açabiliyor.

Savunma:

Echo:

Echo uçan dronu sayesinde düşmanlara şok dalgası atabiliyor. Şok dalgası etkisine maruz kalan düşmanlar kısa süreliğine görüş bozukluğu yaşıyor. Bu sayede düşmanları avlamak kolaylaşıyor.

BOPE – Brezilya Özel Kuvvetler

Saldırı:

Capitao:

Capitao arbalet yayı sayesinde ateşli ok ve sis atabiliyor. Ateşli ok düşmanın bulunduğu bölgeye isabet ettiği takdirde büyük hasarlar hatta ölümler getirebiliyor.

Savunma:

Caveira:

Caveira özel yeteneği sayesinde ses çıkarmadan ilerleyebiliyor. Bu sayede düşmanlarınızı arkalamak kolaylaşıyor. Ayrıca yaraladığınız düşmanları sorgulayıp haritadaki düşmanların yerini bir süreliğine belli edebiliyorsunuz.

S.D.U. – Hong-Kong Özel Kuvvetler

Saldırı:

Ying:

Ying’in en büyük özelliği özel flash bombası setiyle geliyor olması ve bu flashları üç farklı şekilde atabiliyor olması. Üstelik özel gözlükleri sayesinde kendisi flashlanmıyor. Ofansif operatörlerden biri. İster flashı direkt içeri sallıyor, ister barikat altından yuvarlıyor, isterse flashı son saniyeye kadar elinde tutup bir anda patlatabiliyor.

Savunma:

Lesion:

Lesion ise defansif bir operatör ve doğru noktaya koyulduğunda neredeyse görünmez hale gelen zehirli tuzaklar kurabiliyor.

G.E.O. – İspanya Özel Timi

Saldırı:

Jackal:

Jackal kaskındaki özel tarayıcı sayesinde düşmanlarının ayak izlerini görebiliyor. Bu ayak izlerini tarayıp nerede olduklarını tespit edebiliyor. Özellikle haritada sürekli gezen savunma oyuncularını oldukça zorluyor.

Savunma:

Mira:

Mira duvarlara 2 adet pencere yerleştirebiliyor. Bu pencereler dışardan içeriyi göstermiyor ve kurşun geçirmiyor. Bu sayede gelen düşmanları rahatlıkla izleyip ani hamleler gerçekleştirebilirsiniz.