Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege Operatörler #5

707TH SMB – Güney Kore Özel Timi

Saldırı:

Dokkaebi:

Dokkaebi karşı takımın görüşlerini yani kameralarını hackleyerek onların sistemine girip bu durumu savunma takımının aleyhine çeviriyor ancak karşı takımın kameralarına erişebilmesi için savunma takımından birisinin cesedinin yanına gidip telefonunu alması gerekiyor ve aynı zamanda can sıkıcı bir ses çıkartıyor müzik gibi.Bu savunma takımı açısından oldukça can sıkıcı bir özellik olsa gerek.

Savunma:

Vigil:

Vigil’in cooldown süresi olan bir maskesi var ve o maskeyi taktığı süre boyunca karşı takımın droneları tarafından görünmez hale geliyor yani siz içeride düşman var mı diye drone gönderirseniz ve Vigil o an orda özelliği açık bir halde ise hapı yuttunuz demektir çünkü Vigil orda sizi bekliyor olacak.

G.R.O.M – Polonya Özel Timi

Saldırı:

Zofia:

Zofia isimli bu karakterimiz aslında Ash ile benzer özelliklere sahip diyebiliriz.Neden diyecek olursanız üzerinde iki adet ateşleme sistemi bulunuyor.Yani 2 adet ateşleme özelliğine sahip silahta diyebiliriz.Bunlar ile düşmanlar bir süreliğine etkisiz hale getirilecek ve duvarlarda kırılabilecek.Ayrıca bu operatörümüz yaralandığında kendisini kaldırabilme yeteneğine de sahip.

Savunma:

Ela:

Ela ise Grzmot mayınlarına sahip. Bunlar duvarlara ve farklı yüzeylere yapışabilen ve düşmanı geçici süreliğine yerine kilitleme özelliğine sahip bombalar. Kilitlediği düşmanını da kısa mesafede hemen infaz edebiliyor.

G.I.S. – İtalya Özel Kuvvetler

Savunma:

Maestro:

Maestro’nun özel silahı ise Evil Eye adında duvara monte edilen kameralı bir silah. Mermiden etkilenmeyen silah dumanların içinden görebildiği gibi lazer ışınları da atıyor. Evil Eye’dan kurtulmak için ya patlayıcı kullanmanız gerekecek, ya da o duvarı tamamen yok etmek. Bir ihtimal de Sledge yani balyoz kullanmak. Thatcher ve Twitch, Evil Eye’ı geçici olarak kullanılamaz hale getirebiliyor. Düşmanları da işaretleyebilen Evil Eye’ın kepengi açması halinde mermi ve yakın saldırılar artık kendisine zarar verebiliyor. Kepenk açılmadan Evil Eye sadece kamera görevi yapıyor. Maestro Evil Eye’dan iki adet kullanabiliyor.

Alibi:

Alibi holografik decoy atabilen özel bir güce sahip. Üç adet bulunan bu decoy, Alibi’nin kopyasını oluşturuyor. Bu kopya, decoy’un atıldığı yerde sabit bir şekilde bulunuyor ve Alibi’nin kendisine göre daha az detaylandırılmış bir halde. Aynı zamanda decoy her zaman Alibi’nin varsayılan kıyafetini giyip Storm SMG kullanıyor. Saldıran oyuncu, decoy’un kendisini bir mermi ile patlatabiliyor; ancak bu kendisinin haritada gözükmesine sebebiyet veriyor.

GIGN – Fransa Özel Kuvvetler

Saldırı:

Lion:

Lion; çatışma bölgesinde bir karantina alanı oluşturuyor ve bu karantina alanının dışına çıkan  oyuncuları duvar arkasından fark edebiliyor. Lion’ın özelliğini Pulse  un özelliğine benzetilebilr.

Finka:

Rus saldırı operatörü Finka, nanobotları sayesinde yanında bulunan takım arkadaşlarının canını kısa süreliğine %40 daha arttırırken aynı esnada nişan almalarını daha’da sabitleştirecek bir özelliği bulunacak. Böylece Finka özelliğini aktif ettiği sürede sadece yakınında bulunan takım arkadaşlarının can oranını 140’a yükseltecek.