Twitch’e Yeni Bir Rakip: Steam.tv

Twitch’e Yeni Bir Rakip: Steam.tv

Valve’nin steam.tv alan adını satın aldığını belirten bir takım söylentiler ortalıkta geziniyordu. Valvenin yapacağı turnuvaları kendi platformunda yayınlaması için düşüncelerini sadece söylenti sanıyorduk ta ki bugüne kadar.

Bugün steam.tv test amaçlı online oldu ve bir maçı yayınladılar. Bu esnada platformun nasıl bir hali olduğunu kullanıcılar görebildi.

Daha basit bir seviyede olsada elde tutulur bir platformun olması kullanıcıları heyecanlandırdı. Steam TV’yi deneyimleyen kullanıcıların yorumlarına göre Steam TV, yayını izlemek için Steam hesabı koşulu aramıyor. Steam’deki sohbet arkadaşlarınızın listesine ve grup sohbetlerine erişmek mümkün. Hatta arkadaşlarınızı sizinle beraber yayını izlemeye davet edebileceksiniz. Tarayıcıda kullanabileceğiniz yerleşik sesli sohbet özelliği de söylentiler arasında yer alıyor.

Henüz test aşamasında olan ve resmi olarak tanıtılmayan steam.tv sitesi artık çevirimdışı. Valve’ın resmi lansmanından sonra Steam TV’ye, yeni özelliklerin eklenmesi bekleniyor.