World of Warcraft Hileleri

World of Warcraft Hileleri

Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de en çok oynanan multiplayer oyunlardan biri olan World of Warcraft oyununda hile yapılıp yapılamadığı, birçok oyuncunun merak ettiği konuların başında geliyor. Blizzard şirketi tarafından piyasaya sürülen oyun; çeşitli bot yazılımlarla kullanıldığında, çok kısa sürede karakterin gelişimi sağlanıyor. Blizzard’ın bu konuda yaptığı çeşitli girişimlerden henüz tam anlamıyla bir sonuç alamadığı görülüyor. Geçtiğimiz günlerde; bot yazılımı hazırlayıp piyasaya süren bir şirkete dava açan Blizzard, bu davayı kazandığını ve 7 milyon dolar tazminat elde ettiğini bildirmişti. Aynı zamanda yazılım şirketinden bot’u indiren oyuncuların listesini de alan şirket; bu hile yazılımını kullanan oyuncuları oyundan uzaklaştırmıştı. Oyunun bu kadar popüler olması sebebi ile bot hazırlayan şirketlerin en gözde uğraşlarından biri olmayı sürdüreceği tahmin ediliyor.

World of Warcraft Botları

Oyunu hileli bir şekilde kullanabilmek, kısa sürede sahip olunan karakterin geliştirilebilmesi için, birçok oyuncunun botlardan yararlandığı görülüyor. Oyuna yeteri kadar zaman ayıramayan, diğer işleri yanında oyunun devam etmesini isteyenler, bu yazılımlardan yararlanıyor. Bu yazılımlarla; herbalism, mining, skining gibi görevler yerine getirilebiliyor.

World of Warcraft Botları Güvenilir mi?

World of Warcraft hile yapabilmek için; Bot kullanmak gerekiyor. Genel amacı karakterin hızlı bir şekilde geliştirilebilmesi olan bu botları kullananların, her an oyundan banlanma riskleri bulunuyor. Deneyimli ve dikkatli oyuncular, bot kullananları hemen fark ediyor ve report ediyor, bunun sonucunda da oyundan banlanıyorsunuz. Karakter geliştirmeli birçok multiplayer oyunda, sık sık bot kullanıldığına şahit olunuyor. Oyunların üretici şirketleri, haksız rekabetin önüne geçebilmek adına, bu hileli durumu engellemek ve kullananları oyun dışı bırakabilmek için çeşitli yöntemleri deniyor.

World of Warcraft Oyununda Hile Yöntemleri

Son yılların en gözde multiplayer oyunlarından biri olan World of Warcraft; ülkemizde birçok oyun severin, saatlerini bilgisayar başında geçirmesini sağlıyor. Oyun bu kadar ilgi çekince, ister istemez çeşitli hilelere başvuranların sayısının da oldukça fazla olduğu görülüyor. Oyunu hileli bir şekilde oynayabilmek için ise; WOW bot kullanımı gerekiyor. Bu sayede otomatik olarak oynanan oyun, normalden kısa sürede karakter gelişimine olanak sağlıyor. Legal olmayan bu yöntem fark edildiğinde ise; oyun şirketi tarafından hile kullananlar oyundan uzaklaştırılıyor.