World of Warcraft Meslekleri

World of Warcraft Meslekleri

World of Warcraft meslekler, ikincil meslekler ve sınıflara özel diğer meslek türleri bulunuyor. Bunlardan biri olan ana mesleklerde; toplama meslekleri ve üretim meslekleri türleri bulunuyor. Toplama meslekleri; Herbalism, Mining ve Skinning oluyor. World of Warcraft Meslekleri

Üretim meslekleri ise; Alchemy, Blacksmithing, Enchanting, Engineering, Inscription, Jewelcrafting, Leatherworking ve Tailoring olduğu görülüyor. İkincil mesleklerde ise; Archeology, Cooking, First Aid ve Fishing bulunuyor. Bunların dışında kalan meslekler; Riding, Lockpicking ve Runeforging oluyor.

World of Warcraft Meslekleri Nasıl Öğrenilir?

WOW meslekler, meslek eğitmenleri tarafından öğretiliyor. Bunun için ana şehirlerde bulunan eğitmenlerden yararlanılıyor. Köylerde ve kasabalarda bulunan eğitmenlerden de öğrenilebilmesine rağmen, buralardaki eğitmenler belli bir seviyeye kadar eğitim veriyor. Ana şehirlerde bulunan eğitmenleri bulabilmek için; guardlara sormak gerekiyor. Aranan eğitmen, haritada işaretleniyor ve bulması kolay oluyor.

World of Warcraft Meslek Seviyeleri

Oyunda bulunan mesleklerin, seviyeleri ve puanları bulunuyor. 1 ile 75 arasındaki seviyeden başlayan bu puanlar, 600 ile 700 puan arasına kadar yükselebiliyor. Bunlar meslek seviyeleri; Apperentice, Journeyman, Expert, Artisan, Master, Grand Master, Illustrious, Zen Master ve Draenor Master şeklinde sıralanıyor. Sahip olunan meslekler silindiğinde, öğrenilen tüm bilgiler de otomatikman yok oluyor.  Oyunda meslek ekranını açarak, yapılabilen tarifler ve henüz öğrenilmeyen tarifleri görmek mümkün oluyor. Toplayıcı meslek seviyelerinin yükselme şekli; hammadde toplarken tesadüfen gelen görev eşyaları sayesinde oluyor. Üretici mesleklerde seviye yükseltmek ise; NPC’lerden satın alınabiliyor. Ayrıca oyun kimi zaman gidilmesi gereken yere oyuncuyu yönlendiriyor.

World of Warcraft Meslek Silmek

World of Warcraft meslek silmek imkanı oyunda bulunuyor. Fakat unutulmaması gereken nokta; ikincil mesleklerin ve sınıflara ait özel mesleklerin silinemiyor oluşudur. Oyunda meslek silebilmek için; klavyeden K tuşuna basmak ve açılan meslek sayfasında bulunan kırmızı halka şekline tıklamak gerekiyor. Bu işlemden sonra çıkan uyarıyı onayladıktan sonra meslek silme işlemi sonuçlanıyor. Mesleğin silinmesi ile birlikte; o meslekte öğrenilen bütün planlar ve tarifler gibi bilgiler de siliniyor. Bu işleme unlearn deniliyor. Oyunda bulunan; Archeology, Cooking, First Aid ve Fishing gibi ikincil meslekleri silme imkânı bulunmuyor.