World of Warcraft Oyun Serisi

Blizzard şirketinin sahibi olduğu World of Warcraft, 5 temel oyundan meydana geliyor. Bunlar sırası ile Warcraft: Orcs & Humans, Warcrafts II: Tides of Darkness, Warcraft III: Reign of Chaos, World of Warcraft ve Hearthstone oluyor. Gerçek zamanlı strateji oyunu olan World of Warcraft’ın, tüm dünyada en çok sevilen MMORPG oyunlarından biri olduğu görülüyor. İlki 1994 yılında çıkan oyunun, son bölümü 2018 yılının Nisan ayında yayınlanan Hearthstone olduğu görülüyor. Bu seri içerisinde en çok sevilen ve büyük yankı uyandıran oyunun; World of Warcraft olduğu ve bunun da toplam 6 adet genişleme paketi olduğu görülüyor. Oyunun yedinci genişleme paketi olan Battle for Azeroth’un ise 14 ağustos 2018 tarihinde piyasaya sunulacağı bildiriliyor. World of Warcraft Oyun Serisi

World of Warcraft Genişleme Paketleri

Blizzard şirketinin en popüler oyunlarından biri olan Warcraft’ın, tüm dünyada ve ülkemizde en çok sevilen ve takip edilen oyununun World of Warcraft olduğu görülüyor. Bu oyunun bu güne kadar yayınlanmış tam 6 adet genişleme paketi bulunuyor. Alpha aşamasında olan yedinci oyun olan Battle for Azeroth’un ise bu sene Ağustos ayının 14’ünde yayınlanacağı duyuruluyor. Oyunun mevcut 6 genişleme paketinin; The Burning Crusade, Wrath of the Lich King, Cataclysm, Mists of Pandaria, Warlords of Dreanor ve Legion olduğu görülüyor. Son çıkacak WOW genişleme paketi bütün oyuncuları heyecanlandırdığı ve sabırsız ettiği gözlemleniyor.

World of Warcraft Tarihçesi

Genellikle WoW olarak kısaltılan World of Warcraft oyunu; Blizzard Entertainment tarafından, 23 Kasım 2004 tarihinde piyasaya sunulmuştur. Bu tarih Warcraft oyunun ilkinin piyasaya sürülüşünün 10. Yılına denk gelmektedir. Azeroth adlı gezegende geçen oyun, Warcraft III: The Frozen Throne oyununun kaldığı yerden devam etmektedir.

World of Warcraft: Battle for Azeroth

Oyunun yedinci ve son genişleme paketi olan Battle for Azeroth, 2017 yılında Blizzard tarafından duyurulmuştu. 30 Ocak 2018 tarihinde tüm dünyada ön siparişe açılan oyunun, 14 Ağustos 2018 tarihinde çıkacağı bildiriliyor. Oyun, genişleme paketi olmasına rağmen, şimdiden 2018 yılının en çok beklenen oyunlarının başında yer alıyor. Kısacası son gelen World of Warcraft güncellemeleri oyuncuları da heyecanlandırıyor.