World of Warcraft Oyununa Başlama

World of Warcraft Oyununa Başlama
World of Warcraft Oyununa Başlama

WoW şeklinde kısaltılan World of Warcraft oyunu, Blizzard Entertainment şirketi tarafından, ilki 1994 yılında piyasaya çıkarılan Warcraft Orcs & Humans oyununun dördüncü serisidir. Bu oyuna başlamak için alınması gereken ilk paket; World of Warcraft: Battle Chets oyunudur. World of Warcraft Oyununa Başlama

Bu oyunla birlikte; oyuna giriş hakkı, bir aylık ücretsiz oyun süresi, tüm sınıf ve ırklarla oyun oynayabilme olanağı, karakteri level 100’e kadar yükseltme olanağı, meslekleri seviye 700’e kadar kasabilme olanağı elde ediliyor. Warlords of Dreanor genişleme paketi ile Dreanor kıtası ve dungeonları ile raidleri gibi birçok içeriğe ulaşılabiliyor. Legion genişleme paketi ile bu içerikteki tüm özelliklere erişilebiliyor.

World of Warcraft Oyununa Giriş

Oyuna başlamak için öncelikle Battle.net üzerinden bir hesap oluşturmak gerekiyor.

Bu adres üzerinden ücretsiz hesap açarak; World of Warcraft Battle Chest kodunu girerek lisans etkinleştiriliyor ve 30 gün süreli ücretsiz oyun hakkı elde ediliyor. Bu işlemden sonra 30 günlük süre başlamış oluyor. Eu.battle.net adresine girerek; ülke seçiminden sonra, kişisel bilgiler sisteme giriliyor ve sözleşme kabul ediliyor.

World of Warcraft Hesap Yükseltmesi

Hâlihazırda bir Battle.net hesabı olup, hesabını Legion’a yükseltmek isteyenler, internet sitesinde bulunan; create a free account yerine, already have an account seçeneğini seçmesi gerekiyor. Daha sonra Already have a key butonu tıklanarak Legion kodu giriliyor. Bu şekilde hesap Legion’a yükseltilmiş oluyor.

Oyunu dijital yollardan satın alanların bu işlemleri yapmasına gerek kalmıyor, bu şekilde alınan Legion paketi, otomatik olarak hesaba ekleniyor.

World of Warcraft Oyununu Yükleme

Oyunu yükleyebilmek için; sitede bulunan Game Client Downloads bölümüne girmek gerekiyor. Buradan Battle.net Application’ı yükleniyor. Bu dosya yüklendikten sonra, hesaba giriş yapılabilmekte, clientte bulunan World of Warcarft kısmına geçiş yapılabiliyor.

Bu sayede oyun yükleme işlemi başlatılıyor. İlk olarak oyunun temel dosyaları yükleniyor. Daha sonra oyun için gerekli olan ek dosyalar yükleniyor.

Son olarak ise; yüklenen dosyalardan sonra oyunun eksiksiz ve sorunsuz olarak oynanması sağlanıyor. Oyunun üç aşamasının yüklenmesi tamamlanmadan oyuna giriş yapılması tavsiye edilmiyor. Kısacası World of Warcraft indir işlemi böylelikle son buluyor