World of Warcraft Rehberi

World of Warcraft oyununa yeni başlayacakların ilk bilmesi gereken bilgi; oyunda 13 ırk ve 11 sınıfın bulunduğu olmalıdır. Oyuncu, bu sınıflardan hangisini seçeceğine karar vererek oyuna başlıyor. Bu sebeple sınıf seçimi, oyunun tamamı ile ilgili en belirleyici unsur oluyor. Hangi sınıfın ne olduğu, nasıl oynandığı gibi bilgiler araştırıldıktan sonra bu seçimin yapılması gerekiyor.

Oyunda zindanlara girebilmek için, 5 kişi gerekiyor. Bu 5 kişiden üçü DPS, biri tank ve biri şifacı oluyor. Zindana girmek için bekleyenler, yurt dışı ile ülkemiz arasındaki saat farkını göz önünde bulundurduklarında, diğer 4 kişiye daha kısa sürede ulaşabiliyor. Seviye atladıktan sonra; zindanlarla birlikte akınlara katılma olanağı da elde ediliyor.

World of Warcraft Dungeons Rehberi

Oyunda level 15’ten sonra dungeonlardan (zindan) exp kazanmanın önemi ortaya çıkıyor.

WoW’da level atlayabilmek için ne yapmalı diyorsanız, zindana girmek büyük önem taşıyor. Zindana girecek ekipte ise; 1 adet tank, 1 adet healer ve 3 adet DPS gerekiyor. Mantıken en az bekleyerek zindana girebilmek için 1 adet ihtiyaç duyulan tank veya şifacı olmak avantajlı oluyor. Görevin ortasında ekip tarafından kovulmamak için ise; karakterin görevini iyi bilmek ve yerine getirmek gerekiyor.

World of Warcraft Irkları

World of Warcraft oyunun iki kategoride toplam 22 ırk bulunuyor.

Bunlardan Alliance gurubunda; Human, Dwarf, Night Elf, Gnome, Draenei, Worgen, Pandaren, Void Elf, Lightforged Draenei, Dark Iron Dwarf ve Kul Tiran Human bulunuyor. Horde gurubunda ise; Orc, Undead, Tauren, Troll, Blood Elf, Goblin, Pandaren, Nightborne, Highmountain Tauren, Mag’har Orc ve Zandalari Troll bulunuyor. Dünyanın en çok oynanan ve en sevilen multiplayer oyunlarından biri olan WOW, başlı başına bir kültür ve uzmanlık konusu olarak tanınıyor.

World of Warcraft ırkları çeşitli olduğu için kullanıcıların oyundan zevk aldığını da ifade edebiliriz.

World of Warcraft Sınıfları

Blizzard’ın lokomotif oyunu olan World of Warcraft’ta çeşitli yetenekleri olan 12 adet sınıf bulunuyor. Bunların; Death Knight, Demon Hunter, Druid, Hunter, Mage, Monk, Paladin, Priest, Rogue, Shaman, Warlock ve Warrior olduğu görülüyor. Her sınıfın kendine has özellikleri ve uzman oldukları konular bulunuyor.