World of Warcraft Ulaşım Rehberi

World of Warcraft Ulaşım Rehberi

Haritaları son derece büyük olan World of Warcraft oyununda, çeşitli ulaşım sistemleri kullanılıyor. Bunlar; binek, taxi, zeplin (horde), ya da gemi (alliance) olabiliyor. Bunların arasında bulunan binekler; satın alındıklarında, kalıcı olarak kullanılabilen hayvanlardan veya yaratıklardan oluşuyor. Taxi sisteminin ise geçici ulaşım sistemi olduğu görülüyor. Fight Master, Gryphon Master, Bat Handler, Wind Rider Master gibi Taxi ulaşım araçları bulunuyor. Zeplinler ise, Horde’lar için tasarlanan özel ulaşım sistemleri oluyor. Bunlarla sadece Horde bölgeleri arasında ulaşım gerçekleştiriliyor. Bir diğer ulaşım sistemi olan gemiler ise; Alliance’a özel ulaşım sistemleri oluyor. Bunlar; Stormwind limanında, Borean Tundra’da ve Booty Bay’de bulunabiliyor. World of Warcraft Ulaşım Rehberi

World of Warcraft Binicilik Yetenekleri

Oyunda bulunan bineklerin çeşitli yetenekleri ve özellikleri bulunuyor. Bu farklar; sürüş hızını, bineği özel bölgelerde ve kıtalarda sürebilmeyi belirliyor. Apprentice Riding’de; 75 yetenek seviyesi ve %60 sürüş hızı bulunuyor. Journayman Riding’de; 150 yetenek seviyesi ve %100 sürüş hızı bulunuyor. Expert Ridig seviyesinde; 225 yetenek seviyesi ve %150 hız bulunuyor. Artisan Riding’de; 300 yetenek seviyesi ve %280 hız bulunuyor. Master Riding seviyesinde; 375 yetenek seviyesi ve %310 hız bulunuyor. WOW Apprentice Riding ve Journeyman Riding zemin bineği olurken, diğer 3 binek uçan binek türlerinde oluyor. Bunların eğitim ücretleri sırası ile 4 altın, 50 altın, 250 altın, 5 bin altın ve yine 5 bin altın oluyor.

World of Warcraft Oyununda Binek Nasıl Elde Edilir?

Oyunda ulaşımda kullanılan binekleri elde edebilmek için, çeşitli yöntemler bulunuyor. Bunlar; Drop, Achievement, Vendor ve TCG kartları oluyor. Oyundaki her ana şehirde mutlaka binek satıcısı bulunuyor. Köy ve kasabalarda da binek satıcısı bulma imkânı oluyor. Bu yöntemler kullanılarak yüzlerce binek elde edilebiliyor.

Pasif Binek Yeteneği Nedir?

Uçan binekleri bazı özel bölgelerde uçurabilmek için, bazı pasif yeteneklerin açılması gerekiyor. Level 60’tan itibaren alınabilen Flight Master’se License ile Eastern Kingdom, Kalimdor ve Deepholm’de binek uçurulabiliyor. Level 68’den itibaren alınabilen Cold Weather Flying ile Northernd bölgesinde binek uçurulabiliyor. Seviye 90’dan itibaren alınabilen Wisdom of the Four Winds ile Pandaria’da binek uçurulabiliyor. WOW pasif binek yeteneği ile alakalı ifade edilebilecek detaylar bu şekilde.