YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN FORTNİTE REHBERİ

Merhaba Fortnite acemileri. Bu yazımızda sizler için ufak bir Fornite Battle Royal başlangıç rehberi hazırladık. Bu rehberde oyundan önce yapılması gereken ayarlar ve bazı stratejilerden bahsedeceğiz. Umarım siz yeni oyuncular için faydalı bir yazı olur.

Önce biraz Fortnite’dan bahsedelim. Fortnite: Eşli oyunculu bir sandbox hayatta kalma oyunudur. People Can Fly ve Epic Games tarafından geliştirilen Fortnite Epic Games tarafından ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Fortnite’ın Battle Royal Mode’u 26 Eylül 2017 tarihinde Xbox, Playstation ve PC için yayınlandı ve yayınlandığı gün 1 milyon kullanıcıya ulaştı.

Fortnite’ın Battle Royale modu diğer Battle Royal oyunlarının özellikle PUBG’nin oyun mekaniklerine çok benzemektedir. Bu modu 100 kişi ile beraber aynı haritada oynarsınız ve amacınız bu 100 kişi arasından hayatta kalan tek kişi olmaktır. Oynamak istediğiniz oyun türünü belirleyip maç aratırsınız daha sonra diğer oyuncuların da katılmasını bekler ve her şey tamam olunca oyunun başında rastgele bir yerden başlayan savaş otobüsünün içinden haritanın istediğiniz noktasına atlayıp oyuna başlarsınız. Oyun içinde bir yandan loot kasıp bir yandan da canınızı korumaya çalışırsınız ki oyunda kalan son oyuncu olabilesiniz.

Fortnite Başlangıç Ayarları – Tavsiyeler – Stratejiler

Bilgisayarınız İçin Optimum Ayarı Yakalayın

Sizlerin de bildiği gibi her oyunda önemli olan FPS faktörü bu tür oyunlarda çok daha önemli oluyor bizim için. Bu nedenle oyunu kurduktan sonra yapmanız gereken ilk şey oyunun Ayarlar kısmından sisteminiz ne kadar iyi olursa olsun ayarları biraz düşüğe çekmenizde fayda var. Bu şekilde oyunun daha akıcı oynandığını görebileceksiniz.

Kendinize En Uygun Silahı Bulun ve Hepsini Deneyin

Oyuna başlamadan hemen önceki alanda bütün silahların olduğunu göreceksiniz. Bunların hepsini üşenmeden deneyin ki sizin için en uygun aim, hız ve hissiyatı keşfedebilirsiniz. Doğru silahı bulmak size galibiyet getirir.

Herkesin İndiği Yerlerden Kaçın

Savaş otobüsü haritaya girer girmez istediğiniz noktaya atlayabileceğinizi yukarıda da belirtmiştik. Buradaki püf nokta herkesin atladığı yerleri o anda tespit edip daha farklı yerlere atlamak olacaktır. Çünkü atladığınız yer ne kadar kalabalık olursa ölümünüz o kadar erken olabilir.

Ne Kadar Hızlı İnerseniz O Kadar Çok Loot Kasarsınız

Savaş otobüsünden atladıktan sonra hızlı bir şekilde karaya ulaşın. Önce gelen ganimeti kapar düşüncesiyle rakiplerinden erken varan oyuncu kendine daha fazla loot kasabilir.

Kendinize Göre Bir Siper Alanı Belirleyin

Bölgeye indikten sonra yapacağınız işlerden biri de bir an önce kendinize siper edebileceğiniz bir ev veya çukur tarzı bir yer bulmak olacaktır. Böylece hayatta kalma şansınız daha da artar.

Ses Kasın

Her ne kadar CS:GO oynamıyor olsak da bu oyunda da ses kasmak sizin hayatınızı kurtaracaktır. Silah sesi, taşıt sesi, yürüme sesi vb seslerin nerelerden geldiğini anlamalısınız. Bunun için iyi bir kulaklık almanızı öneririm.

Asıl Amacımızı Unutmayın

Evet, son olarak amacımızın adam öldürmek değil hayatta kalmak olduğunu unutmayın. Hiç adam öldürmeseniz bile hayatta kalan son kişi olduğunuz sürece bu oyunu kazanacaksınız.

Herkese bol şans, iyi oyunlar!