Yeni Başlayanlar için PUBG Mobile

Daha önce Pubg oynamadıysanız, diğer strateji oyunları kadar zor olmasa da, yine de zor gelebilmesi olağan. Bu nedenle birkaç konuya dikkat ederek daha iyi bir şekilde oyuna hakim olabilirsiniz. Öncelikle mavi ve beyaz alan, çatışma, harita gibi konu başlıklarına dikkat etmelisiniz. Bu unsurların sizin için bir şeyler ifade etmesi gerekiyor. Ek olarak, silah seçimi ve silah kullanımına da dikkat etmelisiniz. İlk etapta, nişan alma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu zamanla alışılacak bir konu olduğu için hemen olumsuzluğa kapılmayın. Kısa sürede pratik yaparak adapte olabilirsiniz. Yeni Başlayanlar için PUBG Mobile

Pubg Mobil Oyun Tipi Seçimi


Skor kazanmak ve rakiplerinizi egale etmek için, oyun tipine de özen göstermelisiniz. Oyun stratejilerinde olduğu gibi burada da farklı oyun tipleri bulunuyor. Temel olarak  3 farklı oyun tipinden söz edebiliriz. Oyundan zevk almak adına sizin için en ideal olanı seçmeniz yeterli olacaktır. Öncelikle bu oyun ve oyuncu tiplerinden söz etmek gerekirse, ilk olarak sürekli temkinli oyunculardan söz edebiliriz. Bu oyun tipinde de, oyunda daha az heyecan olur fakat ölmeden rakip öldürüp skorunuzu yükseltebilirsiniz. Diğer türde ise, direkt çatışmaya dalarak daha fazla kişi öldürme amacını taşıyor ve daha fazla risk alıyorsunuz. Son olarak, daha uzun süre oynayanlarda rastladığımız oyun tipi ise, daha dikkatli ve temkinli şekilde eşit düzeyde heyecan ve skora yönelik çalışan oyuncu tipidir.

Pubg Mobil Güncellemelerini Uygulamak


Oyunu yalnızca içerik bakımından değil, teknik açıdan da takip etmelisiniz. Henüz mobil olarak yeni bir oyun olduğu için, diğer uygulamalara oranla daha fazla güncelleme ve özellik alıyor. Bunlar da genel olarak daha iyi bir oyun keyfi yaşamanızı sağlıyor. Performans ve hız artırıcı, yeni ekipman ya da silahlar, oynayış şekli, fonksiyonlar ve benzeri birçok alanda güncelleme gelebiliyor. Bu nedenle oyun kalitesi açısından güncellemeleri reddetmeyip, uygulamanız tavsiye edilmektedir. Oyun sırasında bir başkasında gördüğünüz yeni bir silah ya da performans kalitesinin sizde olmama nedeni güncellemeleri doğru şekilde takip etmiyor oluşunuz olabilir. Bu nedenle store üzerinden güncellemelere sıkça bakabilirsiniz.