Yeni Başlayanlar için Rules of Survival

Battle Royal oyunlarının en popülerlerinden biri olan Rules of Survival PC versiyonunda, oyun uçaktan atlayarak başlıyor. Diğer oyunlarda olduğu gibi burada da bir harita üzerindeki alan üzerine iniş yapıyorsunuz.

Atlayacağınız alanı Pubg’de olduğu gibi yine kendiniz belirliyorsunuz. Yani bir süre bekleyip buna göre karar verebilirsiniz. Solo, Duo, Squad şeklinde belirlenmiş olan oyun tercihlerinden birini de seçip tam anlamıyla oyuna başlayabilirsiniz.

Ekibinize göre bu seçimleri yapabilirsiniz. Genellikle her bir oyun dilimi içerisinde 100 kişi ve civarında oyuncu bulunmaktadır. İniş zamanı değişken olmakla beraber, herkes bir süre sonraya adaya inmiş olur. Bu süreçte de zaten oyunun temel amacı kendisini göstermeye başlıyor. Hemen rakiplerinize dikkat etmeli, silah ve ekipman toplamalısınız.

Oyunda Ganimet Nasıl Toplanır?


İlk yapmanız gerekenler arasında silah edinmek ile beraber, ganimet(loot) toplamak da yer alıyor. Genellikle oyun içerisinde büyük ganimetler, daha büyük yapılar, binalar içerisinde oluyor. Bu şekilde, bu yapılara girip her bir kapıyı açıp bakarak kendinize uygun silah, ekipman ve benzeri unsurlar bulabilirsiniz. Tabii bu sırada son derece dikkatli olmalısınız. Zamanla keşfedip yeni şeyler edindikçe elinizdekilerin yanına ekleyebiliyor ya da değiştirebiliyorsunuz. Önemli olan sizin için en iyi olanını bulmak. Pubg’deki mavi alan gibi burada bir daire bulunuyor harita üzerinde. Oyun boyunca bir yandan da bunu kontrol etmeniz lazım. Aksi bir durumda hasar görerek ölüp sonrasında oyun dışı kalabilirsiniz. Kısacası Rules of Survival ganimet ve loot üzerinden hayatta kalmanıza olanak tanıyan bir oyun olarak ifade edilebilir.

Envanter Yönetimi Nasıl Yapılır?

 

Rules of Survival ekipman, araç, silah ya da sağlık seti ve benzeri türevdeki unsurlar için envanteri kullanabiliyorsunuz. Almış olduğunuz ve saklamak istediğiniz her şey için burada bir yer var. Fakat yalnızca, gerekli eşyaları almanız önemli. Full şekilde kullandığınız zaman bir sonraki ganimetinizi yerleştireceğiniz zaman mutlaka soru çıkacaktır.  Bu nedenle gereksiz olanları çatışmaya girişmeden önce çıkarıp sadeleştirmek önemli. Temel olarak iki farklı güçte silahı envanterinize ekledikten sonra bir de susturucu, şarjör ve benzeri gerekli ekipmanları eklemeniz yeterli olacaktır.