Yeni PUBG Güncellemesi Yayınlandı!

PlayerUnknown’s Battlegrounds ekibi yeni güncellemelerle oyuncuları oyunda tutmak için çalışmaya devam ediyor. En yakın rakibi Fortnite’ın güncellenmesinin ardından 18 Temmuz tarihinde PUBG bir güncelleme daha yayınladı. Gelin birlikte bu güncelleme ile gelen yeniliklere bir göz atalım. Bu yeni update ile yeni silah ve yeni araçların yanında uzun zamandır konuşulan Custom Match Beta modu oyuna eklenmiş oldu.

Yeni olarak eklenen ve sadece Sanhok Haritasında kullanılabilecek olan QBU silahının oyunun diğer haritalarında bulunan Mini14 adlı silahın yerine geçmesi bekleniyor. QBU adlı silah 5,56 kalibre mermi ve 10 mermi kapasitesiyle birlikte geliyor. Uzun zamandır test aşamasında olan Sanhok haritası Haziran aynın sonunda PUBG’ye eklenmişti. Diğer haritalarla karşılaştırdığımızda küçük bir boyuta sahip olan Sanhok haritasına Rony adlı yeni bir araç daha eklendi.

QBU adlı yeni silahın bu haritada oyuncuların gözdesi olmaya aday görünümüyle gayet şık ve güçlü bir silah.

En önemli olan güncellemeyi sizler için sona sakladım. Yeni oyun modu Custom Match ile oyuncuların kendi özel oyun modlarını oluşturup arkadaşlarıyla veya topluluğa açarak tüm kullanıcılarla birlikte oynamasına imkan tanınacak. Ek olarak bu oyun modları diğer oyuncularında faydalanabilmesi için açık kaynak kodlu olarak yayınlanacak. Ancak üzülerek söylemeliyiz ki PUBG ekibinden gelen söylentilere göre bu oyun modu beta sürecinden sonra ücretli olarak oyunculara dağıtılabilir. Nedeni ise bu modun oyuna aşırı derecede kaynak yüklemesi yapması. Umarız PUBG ekibi Fortnite gibi ücretsiz bir alternatifi varken böyle bir yanlışa düşmez.